top of page
Графік роботи:

бібліотека працює

з 9.00 до 17.00

Вихідні дні:

субота, неділя

Нові надходження:

Чи є рослини-хижаки? В якій африканській пустелі живуть пінгвіни? Що таке зоряний дощ? Відповіді на ці та інші питання ви можете знайти у книгах виставки "Природа розкриває таємниці", яка оформлена в шкільній бібліотеці.                 Читаючи запропоновану літературу, ви будете знайомитися з дивовижними тваринами і рослинами, побуваєте на різних континентах, дізнаєтеся багато нового про природні багатства України. Книги розкривають таємниці та секрети навколишнього світу. Кожна сторінка - це захоплююча мандрівка у казковий світ цікавинок природи. Запрошуємо у подорож сторінками книг!

       Бібліотека ліцею №23 імені Романа Гурика запрошує здобувачів освіти й педагогів ознайомитися з виставкою «Україно, мій ти краю…». Представлені книги допоможуть вам більше дізнатися про славне й трагічне минуле нашої країни, осягнути велич, нескореність українського духу, упевнитися у нашій перемозі над ворогом.

                           Ми є. Були. І будем МИ!

                           Й Вітчизна наша з нами.

                                                       І.Багряний

1q.jpg
2q.jpg

     Тематична поличка «Книги-дарунки закордонних друзів» презентує казки, які більше 30 років збирав із письмових й усних джерел Центральної Азії та Близького Сходу афганський письменник і педагог Ідріс Шах.

     Ці повчальні історії полонили серця людей багатьох країн. Понад тисячу років вони розважали, виховували дітей, давали цінні уроки про природу, поведінку людей, допомагали впоратися зі складними життєвими ситуаціями.

     Книги прекрасно ілюстровані. Вони написані двома мовами: українською й англійською. Це дасть змогу вам розвинути свої навички читання англійською мовою та розуміння тексту.

Із  01 до 22 березня  2019 року проводиться конкурс «Фотографія із книгою в оновленій шкільній бібліотеці».

 

До участі в конкурсі  запрошуються  учні, вчителі  та працівники школи.

 

За найкреативнішу світлину – приз

 

Фотографії надсилати на електронну адресу:  school23.library@gmail.com
 

Подаруй книгу

Подарована Вами книга стане відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду та надасть неоціненну допомогу в  навчанні  учнів, науково-дослідній роботі, вихованні молодого покоління.

 

Висловлюємо щиру подяку організаціям ,батькам і учням  за безкористливий внесок у формування фондів

Please reload

  • Багірова В. України славні діти.: Книга для дошкільнят і школярів. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. - 96 с.

 

Українська письменниця Віра Багірова пише для дітей вірші, казки, оповідання, віршовані п’єси. У цій книзі різнопланового жанру авторка помістила літературно-художнє бачення України, наближене до навчальних програм дошкілля та шкільництва.

              Книга стане настільною не тільки для дошкільнят і учнів, а й для педагогів та батьків, адже це ще один поважний та люблячий погляд  на нашу Державу.

 

  • «Зелені човни».Вокальні ансамблі на слова Степана Пушика.:Навчальний посібник / упорядкування, методичні поради, коментарі та вступна стаття Г.Карась. – Івано-Франківськ: Прикарп. нац. ун-т ім.В.Стефаника, 2015. – 96с.

 

Посібник є продовженням циклу навчального вокального репертуару для студентів , які опановують мистецтво співу на музичному факультеті.

Видання розраховане на викладачів та студентів вищих музичних навчальних закладів, професіоналів та на широке коло виконавців ансамблевого  вокального мистецтва.

 

  • Качкан В. Афіші сонця. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015.- 232 с.

    

У цій, як і в попередніх поетичних збірках «Кетяги Рибненської осені», «Молитва опалого листя», «Вогонь твоїх очей», «Тасьма літа», «Епістоли серця», основний мотив – любов: до жінки і сонця, ріки і лісу, неземна любов до Творця.

Глибокий ліризм, фольклоризм та філософічність – основні константи авторського мислення.

 

  • Коваль І. Сучасна археологія княжого Галича і Галицької землі. Монографія / І.Коваль, І.Миронюк. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2015. – 320 с.

 

У колективній монографії поміщено дані про безцінні археологічні знахідки Галича і Галицької землі, виявлені нетрадиційними методами дослідження давньоруських пам’яток за останні роки. На підставі багатофактологічного матеріалу вималювалася цілісна картина археологічної спадщини зруйнованого міста внаслідок Батиєвого нашестя 1241 року, показано високий рівень ремісництва і мистецької культури краю в княжу добу.

Книга призначена для істориків, археологів, краєзнавців.

 

  • Музей родинних професій / упоряд. Р. Фабрика.– Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015.– 96 с.

 

Книга про незвичайний музей, засновником якого є заслужений журналіст України, почесний громадянин Івано-Франківська Р.Фабрика. Експозиція музею мовою символів розповідає про 150 родинних професій , якими впродовж останніх двохсот років володіли члени цієї великої української родини.

 

  • Процюк С. Канатоходці. – Брустури: Дискурсус, 2015. – 232 с.

 

Ця збірка есеїв Степана Процюка, вочевидь, буде по-своєму хвилювати кожного із тих, хто вміє читати. У будь-якому з цих есе показова рефлексотерапія автора стає рефлексотерапією для читача. Психоаналіз причин і психосинтез наслідків життя, поведінки, врешті, творів визначних митців-«канатоходців» (як українських, так і всесвітньовідомих) туго переплетені разом зі спогадами власного шляху Степана Процюка. Він зі своєю «першою свічкою» пробирається у закамарки нашої свідомості, намагаючись розгледіти всі деталі цієї «кімнати непізнаної чуттєвості» і навіть пояснити їх.

 

  • Розлуцький Н. Дружини Українських Націоналістів: біографічний довідник / Н.Розлуцький, В.Хомчик. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 108 с.

 

В книзі вперше на основі широкого кола опублікованих та раніше не використовуваних матеріалів подано біографічні довідки більшості особового складу батальйонів «Нахтігаль» і «Роланд» Дружин українських націоналістів.

Книга розрахована на дослідників українських збройних формувань ХХ ст., істориків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.

 

  • Січинський Д. Вокально-хорові твори.: Навчально-методичний посібник / автор-упорядник Г.Карась. – Івано-Франківськ: Фоліант, 2015. – 156 с.

             

Це перше найповніше зібрання вокально-хорової спадщини композитора. У навчально-методичному посібнику зібрано Службу Божу, чотири кантати, чотирнадцять мініатюр та сімнадцять солоспівів Д.Січинського, загалом тридцять шість творів.

 

  • Слоньовська О. Пророк, мислитель,геній: вершинні твори Кобзаря: навч.- метод. посіб. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 104 с.

 

У книзі пропонується аналіз складних і до кінця належно не досліджених досі поетичних текстів Кобзаря, які вивчаються в школі й у наш час виявилися особливо затребуваними й актуальними. Новий підхід до трактування історичних подій і новаторське бачення авторкою дослідження підтекстових смислів цих творів дають можливість виявити в їхньому змісті пророцтва генія.

 

  • Терпелюк П.І. Моя Гуцулія. Ч.5. Твори для скрипки [Ноти] / упоряд. та вступ.ст. Н.Никорак, Л.Никорак. – Івано – Франківськ: Місто НВ, 2015. – 120 с.:ноти: с.3 -118.

 

У збірці інструментальних творів «Моя Гуцулія. Твори для скрипки» репрезентовано частину творчої спадщини видатного скрипаля-віртуоза, композитора,  диригента, педагога, народного артиста України Петра Івановича Терпелюка. Видання адресоване викладачам, студентам, учням струнно-смичкових відділів шкіл естетичного виховання, керівникам професійних та аматорських колективів, весільним музикам, а також популяризаторам української музичної культури та поціновувачам скрипкового мистецтва Карпатського регіону.

 

  • Семкіяш М. Друга половина двадцятого століття – втрачені ілюзії: Книга для читання з новітньої історії / М.Семкіяш. –Івано-Франківськ: ОІППО,2014.-204с.


Книга розкриває причини «холодної війни», агресію СРСР проти окремих країн соціалістичного табору, арабо-ізраїльську, американо-в’єтнамську, радянсько-афганську війни, перебіги найскладніших міжнародних конфліктів.
Видання адресоване вчителям історії, студентам, учням, усім, хто цікавиться подіями всесвітньої минувшини другої половини ХХ століття.

 

  • Гайдукевич О. Микола Саєвич: лісівник, науковець, патріот. /О.Гайдукевич. –Івано-Франківськ, 2015. -176с.


На основі численних архівних матеріалів, спогадів сучасників та окремих публікацій приводиться опис життєвого шляху патріота України, громадського, наукового діяча Галичини, сотника УСС, комісара ЗУНРу, доктора філософії, права та лісівництва, інженера Миколи Саєвича.


Показано різні аспекти його діяльності: військову- на полі визвольних змагань за незалежність рідного краю, просвітницьку- на освітянській ниві, лісознавчу –на теренах лісової науки, лісівничу та природоохоронну- на просторах карпатських лісів в маєтності «Перегінсько» УГКЦ.


Книга ілюстрована численними унікальними світлинами та копіями архівних матеріалів.
Рекомендовано для краєзнавців, вчителів, студентів, широкого кола читачів, які цікавляться історією рідного краю.

 

  • Зиновій Киселівський. Катакомбні дзвони. Друге видання, доповнене. Присвячене заснуванню Івано-Франківської митрополії УГКЦ / Зиновій Киселівський. – Івано-Франківськ: ВГЦ «Просвіта», 2012.- 200с.


На історичному тлі підпільного життя Української Греко-Католицької Церкви зображена багатогранна постать отця Зиновія Киселівського. Духовні науки священика звернені до простого люду, спраглого Божого Слова. Мужність і відвага перед переслідувачами в обороні Правди Божої, сила його аргументів, глибина молитви свідчать про його глибинний зв’язок з Христом. Книга наповнює нас духом вірності Святій Христовій Церкві.

 

  • Мартинець Н. Революція гідності: Поезія / Н.Мартинець. – Івано –Франківськ, 2014.-243с.


Набатний, буремний, окличний, тривожний, барикадний –таким запам’ятався голос революції, таким він постає на сторінках нової поетичної книги знаного поета-пісняра, заслуженого діяча естрадного мистецтва України, члена Національної спілки журналістів України, активіста Євромайдану Нестора Мартинця.


Зростати до внутрішніх змін у собі–таке надзавдання автор поклав перед читачем і, насамперед, перед собою.

 

  • Слоньовська О. Силуети яблунь і коханих: Поезії / О.Слоньовська. – К: Український пріоритет, 2013. -72с.


Вірші Ольги Слоньовської, незважаючи на стани і себечуття її героїні, стають об’явленням тієї істини, яку славнозвісний учений сформулював так:«Ми безсмертні, коли кохаємо, і стаємо смертними, коли перестаємо любити.»

 

  • Гридін С. Федько у пошуках Чупакабри. / С.Гридін. –Львів: Видавництво Старого Лева, 2012.-175 с.


Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру у темній кімнаті , слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це був ти!? Тоді саме для тебе ця книга!


Весела, насичена подіями історія про добре відомого віруса Федька та його друзів. Познайомся з новими героями, поринь у вир пригод РЕАЛЬНОГО світу.

 

  • Вайброу І. Капосна книжка Малого Вовчика. / І.Вайброу. –Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 142 с.


У порядній вовчій сім’ї лихо – Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушити до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справжнім Злим Вовком.


Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем, та що з цього вийшло, ви дізнаєтеся із цієї милої та дотепної книжечки.


Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.

 

  • Карсон Б. Золотые руки. Пер. с анг./ Б.Карсон, С.Мерфи. – Заокский: Источник жизни, 2012. – 224 с.


Книга розповідає не тільки про життєвий шлях відомого нейрохірурга, а також про принципи, якими він керувався у своєму житті. Особливе місце Бен Карсон відводить духовній стороні життя людини як запоруці успіху.

 

  • Гурнакова О. Щасливе ім’я для дівчинки. / О.Гурнакова. – Донецьк: ТОВ «ВКФ БАО», 2010.-320с.


Від самого народження та упродовж усього життя людину супроводжує її ім’я. Як обрати щасливе ім’я для дівчинки? Можна скористатися церковним календарем, а можна уважно прочитати цю чудову книжку.


У виданні зібрано цікаві матеріали з іменології – науки про вплив імені на долю і характер людини. Книжку адресовано широкому читацькому загалу.

bottom of page